Deli E3894-EU A3 Laminating Machine
-10%
Price in Bangladesh
৳5,900
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 E3894-EU Full Specification
| Item | Laminating Machine |
|---|---|
| Model | ✅ E3894-EU |
| Heating System | Heat |
| Preheating Time | 5 minute |
| Laminating Range | 80-200mic |
| Laminating width | 420mm |
| Laminating Thickness | ≤0.6mm |
| Laminating Speed | 300mm / min |
| Running Time | Maximum 8 Hours |
| Paper Size | A3 |
| Noise | 50d/B |
| Power | 410W |
| Material | ABS Shell |
| Dimension | 466 x 145 x 103mm |
📖 Overview
This Deli E3894-EU A3 Laminating Machine is made from special ABS shell. It has a laminating speed up to 300mm/min with a preheat time up to 5 minutes. Also, it features ≤0.6mm maximum laminating thickness, 8 hours automatic running time, A3 laminating width, and 80-200mic laminating range.
Be the first to review
Share your experience with Deli E3894-EU A3 Laminating Machine and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★