Deli E3895-EU A3 Heat & Cold Laminating Machine
Price in Bangladesh
৳10,500
from 1 seller
The lowest price of E3895-EU A3 in Bangladesh is ৳10,500 only. Buy E3895-EU A3 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Purana Paltan, Dhaka
৳ 10,500
📋 E3895-EU A3 Full Specification
| Item | Laminating Machine |
|---|---|
| Model | ✅ E3895-EU A3 |
| Heating System | Heat & Cold |
| Preheating Time | 5 min |
| Laminating Range | 50-200mic |
| Laminating width | 50-200mm |
| Laminating Thickness | 1mm |
| Laminating Speed | 600mm / min |
| Paper Size | A3 |
| Noise | 50dB |
| Power | 600W |
📖 Overview
This Deli E3895-EU A3 Heat & Cold Laminating Machine can easily laminate documents up to A3 size paper. It has a maximum laminating width A3 and a maximum laminating thickness up to 1mm. It features a 600 mm/min laminating speed and it minimizes noise level up to 50dB. Also, it comes with a 600 watt rated power for a greater and durable experience.
Be the first to review
Share your experience with Deli E3895-EU A3 Heat & Cold Laminating Machine and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★