PDA3-330C Heat and Cold Function Laminating Machine
Price Range in Bangladesh
from
৳4,900
to
৳6,000
across 2 sellers
The lowest price of Pda3-330c heat and cold function laminating machine in Bangladesh is ৳4,900 only. Buy Pda3-330c heat and cold function laminating machine at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳6,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Purana Paltan, Dhaka
৳ 4,900
Purana Paltan, Dhaka
৳ 6,000
📋 Laminating Machine Full Specification
| Item | Laminating Machine |
|---|---|
| Laminating width | 320mm |
| Laminating Thickness | 2mm |
| Laminating Speed | 0.5m / minute |
| Heating Temperature Control | 80 to 180°C |
| Paper Size | A3 |
| Roller | 4 |
| Power | 220 VAC / 50Hz, 420 Watt |
| Weight | 8.5 Kg |
| Dimension | W x L x H: 550 x 290 x 160mm |
📖 Overview
Laminating machine has heat and cold laminating function, 4 rollers, 320 mm laminating width, 80° to 180° C operating temperature, 220 VAC / 50Hz power supply, 420 watt power consumption, 2mm maximum laminating thickness, 0.5 m/min maximum laminating speed.
Be the first to review
Share your experience with PDA3-330C Heat and Cold Function Laminating Machine and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★