Deli E3892-EU Heat & Cold Laminating Machine
Price in Bangladesh
৳8,500
from 1 seller
The lowest price of E3892-EU in Bangladesh is ৳8,500 only. Buy E3892-EU at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Purana Paltan, Dhaka
৳ 8,500
📋 E3892-EU Full Specification
| Item | Laminating Machine |
|---|---|
| Model | ✅ E3892-EU |
| Heating System | Heat & Cold |
| Preheating Time | 5 minute |
| Laminating Range | 80-200mic |
| Laminating Thickness | ≤0.6mm |
| Laminating Speed | 300mm/min |
| Running Time | Maximum 8 Hours |
| Paper Size | A3 |
| Noise | 50dB |
| Power | 410W |
| Material | ABS Shell |
| Dimension | 466 x 145 x 103mm |
📖 Overview
This Deli E3892-EU Laminating Machine can effectively laminate documents up to A3 in size. It has a maximum laminating width up to A3 and a maximum laminating thickness up to 0.6mm. It has a 300 mm/min laminating speed and it minimizes noise level up to 50 dBA. Also, it has a 410 watt rated power for a greater experience.
Be the first to review
Share your experience with Deli E3892-EU Heat & Cold Laminating Machine and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★