Deli ET131 Laminating Machine
-2%
Price in Bangladesh
৳7,300
from 1 seller
The lowest price of Deli ET131 in Bangladesh is ৳7,300 only. Buy Deli ET131 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Purana Paltan, Dhaka
Save 3%
৳7,500
৳ 7,300
📋 Deli ET131 Full Specification
| Item | Laminating Machine |
|---|---|
| Model | ✅ Deli ET131 |
| Heating System | 3min |
| Preheating Time | About 7 min |
| Laminating width | 320mm / A3 |
| Laminating Thickness | 0.6mm |
| Laminating Speed | 330mm/min |
| Running Time | 8 Hours |
| Roller | Cleaning rubber roller |
| Noise | 50 d/B |
| Power | 265W |
| Dimension | 330 x 108 x 60 mm |
📖 Overview
The Deli ET131 laminating machine is designed for small businesses, organizations, and individuals to store essential certifications, ID cards, photos, and creative projects, ensuring reliable performance. This device delivers a smooth speed of 330 mm per minute, ensuring bubble-free results as well as producing high-quality, professional-looking output. This Deli ET131 laminating machine is powered by a 265W motor that can withstand high workloads and can work continuously for up to 8 hours.
Be the first to review
Share your experience with Deli ET131 Laminating Machine and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★