Samsung CE76JD-M/D2 21L Convection Microwave Oven
-38%
Price Range in Bangladesh
from
৳17,900
to
৳19,000
across 2 sellers
The lowest price of Samsung CE76JD-M/D2 in Bangladesh is ৳17,900 only. Buy Samsung CE76JD-M/D2 at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳19,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 38%
৳28,900
৳ 17,900
Cantonment, Dhaka
৳ 19,000
📋 Samsung CE76JD-M/D2 Full Specification
| Item | Microwave Oven |
|---|---|
| Model | ✅ CE76JD-M/D2 |
| Brand | Samsung |
| Oven Type | Microwave |
| Child Lock | Yes |
| Door Opening Type | Handle |
| Oven Capacity | 21L |
| Microwave Output Power | 230 V/50 Hz |
| Turntable | 255mm |
| Dimension | Cavity is 330 x 211 x 309 mm <br> Outside 489 x 282 x 444 mm |
📖 Overview
The Samsung CE76JD-M/D2 microwave oven features high scratch resistance, hard-wearing, and durable qualities of ceramic enamel. And 7 times more scratch and rust-resistant than other microwave interiors. So you can enjoy the same interior as new even after long time use. This Samsung oven has a ceramic enamel interior with a healthy and durable surface that can resist bacteria.
Be the first to review
Share your experience with Samsung CE76JD-M/D2 21L Convection Microwave Oven and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★