Samsung HW-B650D 3.1CH Soundbar
-43%
Price in Bangladesh
৳27,499
from 1 seller
The lowest price of Samsung HW-B650D in Bangladesh is ৳27,499 only. Buy Samsung HW-B650D at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Purana Paltan, Dhaka
Save 44%
৳48,999
৳ 27,499
📋 Samsung HW-B650D Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Model | ✅ HW-B650D |
| Brand | Samsung |
| Material | Faiber Body |
| Speaker Usage | Home Theater |
| Speaker Type | TV / Sound Bar |
| Total Speaker | 3 : 1 Speaker |
| Total Power | 370W |
| Subwoofer | Wireless Subwoofer Included |
| Audio Input | Wireless, HDMI, Bluetooth, Digital Audio Input (Optical) |
| Remote Control | Yes |
| Power Source | Corded Electric |
| Dimension | Main Speaker 860.0 x 59.4 x 75.0 mm, Subwoofer 184.0 x 343.0 x 295.0 mm |
| Weight | 9.1 kg |
| Other Features | Dolby Audio / DTS Virtual:X |
📖 Overview
The Samsung HW-B650D soundbar is slim designed and incredibly smooth, low-profile that delivers high-quality audio. This soundbar will blend in with your home decor and give you exceptional sound. You can expand the soundstage of movies, TV shows and HDMI ARC connection allows you audio to pass from your TV to the system via a single cable for easy connectivity.
Be the first to review
Share your experience with Samsung HW-B650D 3.1CH Soundbar and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★