Dell Inspiron 13 7373 Core i5 8th Gen Laptop
-18%
Price in Bangladesh
৳30,000
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳30,000 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Kamalapur, Dhaka
Save 19%
৳37,000
৳ 30,000
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-8250U 8th Generation Processor |
| Processor Speed | 3.0 GHz Clock Speed, 6M Cache |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 13.3-inch Full HD IPS True life LED-Backlit Narrow Border Display |
| RAM | 8GB DDR4 2400 MHz |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 620 |
| Networking | 802.11 a/b/g/n/ac (a/b/g/n/ac), Bluetooth 4.2 |
| Webcam | Infrared Camera |
| Battery | 3-Cell, 38 Wh Lithium-Ion, Up to 2.5 Hours |
| Software | Yes |
| Product Weight (Kg) | 1.5Kg |
📖 Overview
Dell Inspiron 13 7373 has an intel core i5 8th generation processor with 8GB RAM & 256GB SSD storage capacity. It has a 14-inch display that has a resolution of 1920 x 1080 pixels.
Be the first to review
Share your experience with Dell Inspiron 13 7373 Core i5 8th Gen Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★