Samsung Q65D 65" QLED 4K Tizen Smart TV
Price in Bangladesh
৳119,000
from 1 seller
The lowest price of Samsung QA43Q65BAKXXT in Bangladesh is ৳119,000 only. Buy Samsung QA43Q65BAKXXT at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 119,000
📋 Samsung QA43Q65BAKXXT Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ QA43Q65BAKXXT |
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 65 Inch |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K, 3840 x 2160p |
| Technology | QLED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 0.1 ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | Dual LED |
| Brightness | 100% Color Volume with Quantum Dot Technology |
| TV Tuner | Digital / Analog |
| Sound | 10W + 10W, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse |
| Connectivity | Wi-Fi, HDMI Portrs 3, USB Ports 2 ,Digital Audio Out, Bluetooth,ETHERNET INPUTS |
| Remote | Voice Remote Control |
| Operating System | Tizen |
| Dimension | 1450.9 x 831.4 x 25.7 mm |
📖 Overview
Samsung TV is the Q65D series 65" smart television that uses a QLED panel, giving you a stunning home entertainment experience. It features 100% Color Volume with Quantum Dot that produces a natural, realistic picture with one billion shades of color. Its 0.1 ms response time with speed that reduces blur and produces crisp, clear images. It is powered by Tizen Operating System and Samsung's advanced gaming hub
Be the first to review
Share your experience with Samsung Q65D 65" QLED 4K Tizen Smart TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★