Samsung Q70D 65" 4K QLED Smart TV 2024
Price Range in Bangladesh
from
৳124,990
to
৳131,499
across 4 sellers
The lowest price of Samsung in Bangladesh is ৳124,990 only. Buy Samsung at the best price from BDStall. There are currently 4 sellers available. Prices range up to ৳131,499 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 4 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 124,990
Gulshan, Dhaka
৳ 128,500
Purana Paltan, Dhaka
Save 2%
৳131,999
৳ 130,000
More sellers
Shan Electronics ✓
৳ 131,499
ElephantRoad, Dhaka
·
10 months ago
📋 Samsung Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 65" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K Ultra HD |
| Technology | QLED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 2ms |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Contrast | Yes |
| TV Tuner | Analog & Digital |
| Sound | 20W |
| Remote | Voice Control Remote |
| Operating System | Tizen |
📖 Overview
This Samsung Q70D smart television appears with a 65" bezel-less
screen that is ideal for home entertainment. This TV offers the most powerful 4K processor that upscales all content to breathtaking 4K Ultra HD. With 20 neural networks, the TV intelligently analyzes images, So it has a 3ms response time that blurs the response time and produces crisp, clear photos.
screen that is ideal for home entertainment. This TV offers the most powerful 4K processor that upscales all content to breathtaking 4K Ultra HD. With 20 neural networks, the TV intelligently analyzes images, So it has a 3ms response time that blurs the response time and produces crisp, clear photos.
Be the first to review
Share your experience with Samsung Q70D 65" 4K QLED Smart TV 2024 and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★