Samsung Q70D 75" 4K QLED Smart TV 2024
Price in Bangladesh
৳204,000
from 1 seller
The lowest price of Samsung in Bangladesh is ৳204,000 only. Buy Samsung at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 204,000
📋 Samsung Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 75" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K, 3840 x 2160p |
| Technology | QLED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 2ms |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Contrast | Dual LED |
| TV Tuner | Analog And Digital |
| Sound | 20W |
| Remote | Voice Control Remote |
| Operating System | Tizen |
📖 Overview
Thi Samsung Q70D 75" 4K QLED Smart TV comes with a stunning picture quality with Quantum Dot technology, that offers vibrant colors, deep blacks, with sharp 4K resolution. It has Tizen Operating System for easy access to streaming, voice control compatibility, and immersive sound with Object Tracking Sound. Suitable for gaming and movies, this TV also boasts a sleek design with its multiple connectivity option it gives a seamless entertainment experience.
Be the first to review
Share your experience with Samsung Q70D 75" 4K QLED Smart TV 2024 and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★