Samsung QN85C 65" 4K Neo QLED HDR Smart Television
Price Range in Bangladesh
from
৳187,000
to
৳195,000
across 4 sellers
The lowest price of Samsung QN85C 65" in Bangladesh is ৳187,000 only. Buy Samsung QN85C 65" at the best price from BDStall. There are currently 4 sellers available. Prices range up to ৳195,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 4 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 187,000
Gulshan, Dhaka
৳ 193,000
Purana Paltan, Dhaka
Save 35%
৳300,000
৳ 194,999
📋 Samsung QN85C 65" Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ QN85C 65" |
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 65" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K, 3840 x 2160 Pixel |
| Technology | QLED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 2 ms |
| Refresh Rate | Motionflow XR 200 (Native 120Hz) |
| Contrast | Dynamic Contrast Enhancer |
| Brightness | HDR10, Dolby Vision, Hybrid Log Gamma |
| TV Tuner | Digital / Analog |
| Sound | Sound Output (RMS) 40W |
| Connectivity | Built In Wi-Fi, 4 x HDMI, 2 x USB, 1 x Ethernet, 1 x Headphone Jack, 1 x Audio out, 1 x RF Connectivity Input |
| Remote | Yes |
| Operating System | Tizen |
📖 Overview
Samsung QN85C 65 Inch Television comes with quantum matrix technology. It has Bluetooth 5.2 version which can be easily connected to mobile or computer. This television has auto-game mode which is very helpful in playing games. It has digital broadcasts and an analog tuner that also attracts watching anything.
Be the first to review
Share your experience with Samsung QN85C 65" 4K Neo QLED HDR Smart Television and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★