Samsung S95C 65" Class 4K OLED Smart TV
-25%
Price Range in Bangladesh
from
৳350,000
to
৳360,000
across 2 sellers
The lowest price of Samsung QN65S95CAF in Bangladesh is ৳350,000 only. Buy Samsung QN65S95CAF at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳360,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
📋 Samsung QN65S95CAF Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ QN65S95CAF |
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 65" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Technology | QLED |
| 3D Technology | 3D |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Contrast | Self-Illuminating Pixels |
| Brightness | Brightness Color Detection |
| TV Tuner | Yes |
| Sound | Dolby Atmos |
| Connectivity | 4 x HDMI, 3 x USB |
| Remote | Voice Control |
| Operating System | Standard |
| Dimension | 1625 x 935 x 170 mm |
📖 Overview
Samsung S95C 65" TV has OLED technology that has unbelievable screen brightness with pure blacks and more than a billion shades of color. This TV has a neural quantum processor so this TV can stream HD movies, watch live sports or home videos, and easily play any 4K video. This TV has Dolby Atmos and object-tracking sound. Enjoy dramatic 3D audio as AI soundtrack the action on screen with pinpoint accuracy. This TV Motion Xcelerator Turbo Pro creates consistently crisp 4K visuals at blazing-fast speeds up to 120hz .
Be the first to review
Share your experience with Samsung S95C 65" Class 4K OLED Smart TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★