Samsung T4500 32" Smart LED TV with Voice Remote
Price in Bangladesh
৳24,999
from 1 seller
The lowest price of Samsung in Bangladesh is ৳24,999 only. Buy Samsung at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Purana Paltan, Dhaka
৳ 24,999
📋 Samsung Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 32" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 1366 x 768p Resolution |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 5ms |
| Refresh Rate | Motion Rate 100Hz |
| Contrast | Dynamic Contrast Enhancer |
| Brightness | Live Color |
| TV Tuner | Digital / Analog |
| Sound | 10W+10W Sound Output, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse |
| Connectivity | 1 x USB / 2 x HDMI / WiFi / LAN / RF |
| Remote | Voice Control Remote |
| Operating System | Tizen |
| Dimension | 737.4 x 438.0 x 74.1 mm without Stand |
| Other Features | Quad Core Processor |
📖 Overview
Voice assistant with one remote control support, turn into a full-fledged computer to put you in charge, completely new visual experience to your playlist, automatically turns on the internet on the TV through your mobile of an auto hotspot open, 178 degrees vertical and horizontal viewing angles, 2 channel speaker, multiroom link, 16:09 aspect ratio, Dolby Digital / DTS / MP3 audio formate supported.
Be the first to review
Share your experience with Samsung T4500 32" Smart LED TV with Voice Remote and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★