Shockwave SK-5 Therapy Machine
-7%
Price in Bangladesh
৳240,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Shockwave SK-5 Full Specification
| Item | Therapy Machine |
|---|---|
| Model | ✅ Shockwave SK-5 |
| Type | Infarred |
| Output Power | 300W |
| Ouput Voltage | 110v-220 V |
| Frequency | 1-16Hz, 50Hz-60Hz |
| Dimension | 53 x 42 x 33cm |
| Weight | 18kg |
📖 Overview
The Shockwave SK-5 is a state-of-the-art therapy machine that uses high-pressure sound waves to stimulate body tissue repair. It uses the latest technology to provide effective treatment. This machine has multiple settings that can be adjusted to suit the needs of the patient. This therapy machine has sturdy wheels that are portable, so it can be easily used at home or in the doctor's office. This shockwave therapy machine is easy to use and comfortable for the patient.
Be the first to review
Share your experience with Shockwave SK-5 Therapy Machine and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★