Tens Therapy Machine
Price Range in Bangladesh
from
৳1,500
to
৳2,000
across 2 sellers
The lowest price of JR-309A in Bangladesh is ৳1,500 only. Buy JR-309A at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳2,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 1,500
Gulshan, Dhaka
৳ 2,000
📋 JR-309A Full Specification
| Item | Therapy Machine |
|---|---|
| Model | ✅ JR-309A |
| Type | Tens |
| Material | Plastic |
| Input Power | DC 5V |
| Output Power | 2.5W |
| Frequency | 1 - 50Hz |
| Pulse | 10 levels |
| Display | Widescreen LCD display |
| Weight | 300 gm |
📖 Overview
This JR-309A is a tens therapy machine. It is portable, effective, and good for health. It has a digital display for a treatment guide. Suitable for waist, shoulders, legs, foot massage, and physical therapy. It has the multiple functions of acupuncture, scraping, cupping, and massage. The electronic pulse promotes your blood circulation, relieves your pain, and promotes your metabolism.
Be the first to review
Share your experience with Tens Therapy Machine and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★