Desktop PC Ryzen 5 5600G 128GB SSD / 8GB RAM
Price in Bangladesh
৳32,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc ryzen 5 5600g 128gb ssd / 8gb ram in Bangladesh is ৳32,500 only. Buy Desktop pc ryzen 5 5600g 128gb ssd / 8gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 32,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 5600G Processor |
| Processor Speed | 3.9GHz |
| Main Board | MSI A520M A PRO MAX |
| Monitor | 19-inch HP LED HD color mark (used ) |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB Target SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Built-in Radeon Graphics |
| Optical Drive | Yes |
| Audio / Speaker | Yes |
| Networking | Wi-Fi + Data |
| Keyboard | Hi Power |
| Mouse | HP |
| Casing | OVO |
| Software | Win 10 + 11 pro |
📖 Overview
Desktop PC features an AMD Ryzen 5 5600G processor with a maximum 3.9GHz turbo frequency, 8GB RAM, 128GB Target SSD storage, MSI A520M A PRO Max Motherboard, 4GB Built-in Radeon Graphics USB Standard Keyboard, and USB Standard Mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Ryzen 5 5600G 128GB SSD / 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★