Desktop PC Core i7 7th Gen 8GB RAM 480GB SSD
-7%
Price in Bangladesh
৳18,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 7th gen 8gb ram 480gb ssd in Bangladesh is ৳18,000 only. Buy Desktop pc core i7 7th gen 8gb ram 480gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 8%
৳19,500
৳ 18,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-7700 |
| Processor Speed | 8M Cache, 4.20 GHz |
| Main Board | MSI H-110M |
| Monitor | Not included |
| RAM | 8GB DDR4, 2400 BUS |
| Hard Disk | 480GB Sata WD Green |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD 530 |
| Audio / Speaker | Realtek HD Audio Driver |
| Networking | 10/100 Mbps, Ethernet LAN |
| Keyboard | USB standard |
| Mouse | USB standard |
| Modem | 3G / 4G Support |
| Casing | ATX standard casing |
📖 Overview
Desktop PC includes Intel core i7 7th generation processor, MSI H-110M main board, 8GB of DDR4 memory, 480GB SSD, ATX casing, USB standard keyboard, and USB standard mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 7th Gen 8GB RAM 480GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★