Desktop PC Core 2 Duo 4GB RAM / 128GB HDD
-30%
Price in Bangladesh
৳9,400
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core 2 Dou Processor |
| Processor Speed | 2.93 GHz |
| Main Board | G41 Asus or Gigabyte |
| Monitor | 17-inch Gigasonic Starex |
| RAM | SKhynix 4GB 1333MHz |
| Hard Disk | 128GB SATA SSD Or 500GB HDD |
| Disk Type | HDD |
| Keyboard | USB Keyboard |
| Mouse | Optical USB |
| Casing | ATX Thermal Gaming Look |
📖 Overview
This new desktop features an Intel Core 2 Duo CPU with 4GB RAM and a 500GB HDD. It runs on Windows 10 64-bit and includes a 17-inch monitor. The motherboard is either Asus or Gigabyte. Besides, It includes ATX Thermal gaming cashing, a 500W power supply, a USB keyboard, and a mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core 2 Duo 4GB RAM / 128GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★