Desktop PC Core i5 2nd Gen 4GB RAM / 120GB SSD
-35%
Price in Bangladesh
৳5,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 2nd gen 4gb ram / 120gb ssd in Bangladesh is ৳5,500 only. Buy Desktop pc core i5 2nd gen 4gb ram / 120gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 35%
৳8,500
৳ 5,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-2400 2nd gen |
| Processor Speed | 6M Cache, 3.10GHz up to 3.40GHz |
| Main Board | Intel Chip H-61M |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 120GB WD Green SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 2000 |
| Audio / Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | Giga Sonic USB standard |
| Keyboard | Lenovo USB standard |
| Mouse | Optical USB Standard |
| Modem | 4G support |
| Casing | Giga Sonic Mini ATX |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop standard PC has Intel core i5 2nd generation processor, 4GB DDR3 RAM, Intel Chip H-61M motherboard, 120GB WD Green SATA, Intel HD Graphic, OVO RGB ATX gaming casing, Lenovo USB standard keyboard, optical USB standard mouse, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 2nd Gen 4GB RAM / 120GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★