Desktop High Gaming PC Core i7 6th Gen 16GB RAM
-8%
Price in Bangladesh
৳17,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop high gaming pc core i7 6th gen 16gb ram in Bangladesh is ৳17,000 only. Buy Desktop high gaming pc core i7 6th gen 16gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 8%
৳18,500
৳ 17,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 6th Gen Processor |
| Processor Speed | 4 GHz, 8 MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H-110M |
| RAM | 16GB RAM |
| Hard Disk | 480 GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD 530 Graphics Card |
| Audio / Speaker | Built-in |
| Networking | Built-in |
| Keyboard | View One Standard |
| Mouse | USB Standard Mouse |
| Casing | Giga sonic Standard Casing |
📖 Overview
Desktop high gaming PC has Intel core i7 6th gen processor, H-110M motherboard, 16 GB RAM, 480GB SSD storage.
Be the first to review
Share your experience with Desktop High Gaming PC Core i7 6th Gen 16GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★