Desktop PC Core i5 6th Gen 16GB RAM 22" Monitor
-18%
Price in Bangladesh
৳18,200
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen 16gb ram 22" monitor in Bangladesh is ৳18,200 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen 16gb ram 22" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 18%
৳22,200
৳ 18,200
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Generation |
| Processor Speed | 2.80GHz Base Frequaency & 3.50GHz Top Clock Speed |
| Main Board | Gigabyte H-110M S2 |
| Monitor | 22" Monitor |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Intel UHD on Board Graphics |
| Audio / Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | RTL 10/100, RJ 45 LAN |
| Keyboard | Standard |
| Mouse | Standard |
| Casing | Micro ATX Casing |
| Software | Windows Free |
📖 Overview
This desktop PC has an Intel Core i5 6th-generation processor that can deliver a base speed of 2.80GHz and a top clock speed of 3.50GHz. It also features 16GB DDR4 RAM and 256GB SSD drive capacity, a 2GB shared onboard UHD graphics card, and Realtek HD audio.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 16GB RAM 22" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★