Desktop PC Core i3 8th Gen HP H310 / 500GB SATA SSD
-7%
Price in Bangladesh
৳12,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 8th Generation |
| Processor Speed | 3.60 GHz |
| Main Board | HP H310 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR-4 2666 MHz |
| Hard Disk | 500GB SATA SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In HD Graphics |
| Casing | Mini ATX HP Brand Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This desktop PC arrives with an Intel Core i3 8th Generation processor, an HP H310 main board, 8GB DDR4 2666MHz RAM, 500GB SATA SSD hard disk, a 4GB built-in HD graphics card, and a Mini ATX HP Brand casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 8th Gen HP H310 / 500GB SATA SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★