Sako 650VA Servo Voltage Stabilizer Short Circuit Protection
-27%
Price Range in Bangladesh
from
৳4,000
to
৳4,200
across 3 sellers
The lowest price of Sako SVR-650VA in Bangladesh is ৳4,000 only. Buy Sako SVR-650VA at the best price from BDStall. There are currently 3 sellers available. Prices range up to ৳4,200 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 3 in Bangladesh
Motijheel, Dhaka
Save 27%
৳5,500
৳ 4,000
Motijheel, Dhaka
Save 7%
৳4,500
৳ 4,200
Motijheel, Dhaka
Save 7%
৳4,500
৳ 4,200
📋 Sako SVR-650VA Full Specification
| Item | Voltage Stabilizer |
|---|---|
| Model | ✅ Sako SVR-650VA |
| Phase | Single |
| Current Type | AC |
| Input Voltage | 150V-250V |
| Output Voltage | 220V±3% |
| Total Watt | 600W |
| Protection | Over & under voltage, Temperature Protection |
| Display | Meter / LED |
| Noise Level | ≤50dB |
| Origin | China |
📖 Overview
Sako 650VA servo voltage converter has automatic voltage regulation, protection against low voltage and over voltage, wide input voltage range, short circuit and over load protection, selectable delay time, built-in servo motor, analog display, voltage input AC150V-250V/ 50V-130V, frequency 50Hz/ 60Hz and voltage output 220V±3%, 110V±6.
Be the first to review
Share your experience with Sako 650VA Servo Voltage Stabilizer Short Circuit Protection and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★