SJ005 Rechargeable Electric Nose Hair Trimmer
-30%
Price in Bangladesh
৳699
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 SJ005 Full Specification
| Item | Trimmer |
|---|---|
| Model | ✅ SJ005 |
| Type | Digital |
| Application | Nose & Ear |
| Material | ABS + Stainless Steel |
| Blade | Stainless Steel |
| Battery | 150mAh |
| Dimension | 60.00cm x 40.00cm x 20.00cm |
| Weight | 68g |
📖 Overview
SJ005 Electric Nose Hair Trimmer Rechargeable compact, and efficient grooming tool designed to quickly and safely trim nose, ear, and other facial hair. It comes with a 150mAh battery with a rated wattage of 0.5 watt. This trimmer is designed with a high-quality stainless steel blade that ensures precise and gentle trimming helping to remove unwanted nose and ear hair without causing irritation. It is a lightweight trimmer and has an ergonomic handle, which makes it more easier to hold and use.
Be the first to review
Share your experience with SJ005 Rechargeable Electric Nose Hair Trimmer and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★