Sony Bravia 3 S30 65" 4K Direct LED Google TV
Price Range in Bangladesh
from
৳124,990
to
৳155,900
across 5 sellers
The lowest price of Sony K-65S30 in Bangladesh is ৳124,990 only. Buy Sony K-65S30 at the best price from BDStall. There are currently 5 sellers available. Prices range up to ৳155,900 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 5 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 124,990
Purana Paltan, Dhaka
Save 37%
৳200,000
৳ 125,999
Badda, Dhaka
৳ 131,028
📋 Sony K-65S30 Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ K-65S30 |
| Brand | Sony |
| Screen Size | 65" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 3840 x 2160p / 4K |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 2ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | Dynamic Contrast Enhancer |
| TV Tuner | Analog And Digital |
| Sound | 10W + 10W, Bass Reflex Speaker, X-Balanced Speaker, Full Range, Dolby Audio, Dolby Atmos |
| Remote | Voice Control Remote |
| Operating System | Android |
📖 Overview
The Sony Bravia 3 S30 is a 65" direct LED Google television that creates a stunning home entertainment experience. This TV has a 4K UHD display that delivers incredibly detailed and clear images. This television has a 2ms response time that reduces motion blur and crisp, And produces clear images.This Sony TV also has a 60Hz refresh rate that ensures fluid and smooth animations, making it perfect for watching action or fast-paced sports films.
Be the first to review
Share your experience with Sony Bravia 3 S30 65" 4K Direct LED Google TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★