Sony Bravia 3 S30 75" 4K LED Google TV
Price Range in Bangladesh
from
৳160,000
to
৳270,000
across 5 sellers
The lowest price of Sony K-75S30 in Bangladesh is ৳160,000 only. Buy Sony K-75S30 at the best price from BDStall. There are currently 5 sellers available. Prices range up to ৳270,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 5 in Bangladesh
Cantonment, Dhaka
৳ 160,000
Pallabi, Dhaka
৳ 184,990
Purana Paltan, Dhaka
Save 35%
৳300,000
৳ 194,999
📋 Sony K-75S30 Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ K-75S30 |
| Brand | Sony |
| Screen Size | 75" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 3840 x 2160p / 4K |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 2ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | Dynamic Contrast Enhancer |
| TV Tuner | Analog And Digital |
| Sound | 10W + 10W, Bass Reflex Speaker, X-Balanced Speaker, Full Range, Dolby Audio, Dolby Atmos |
| Remote | Voice Control Remote |
| Operating System | Android |
📖 Overview
The Sony Bravia S30 is a 75" 4K LED Google television that is a solid choice for those looking for a high-quality viewing experience. Its 4K resolution video support, so you can expect sharp images and vibrant colors. Also, features like HDR support improve the TV's contrast and Enhances color accuracy, so if you're gaming, there may be less input lag. This sony TV has HDMI, USB connectivity ports to connect your multimedia player and other devices.
Be the first to review
Share your experience with Sony Bravia 3 S30 75" 4K LED Google TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★