Sony Bravia 3 S30 85" 4K LED Google TV
The lowest price of Sony Bravia 3 85S30 in Bangladesh is ৳293,000 only. Buy Sony Bravia 3 85S30 at the best price from BDStall. There are currently 5 sellers available. Prices range up to ৳365,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 5 in Bangladesh
📋 Sony Bravia 3 85S30 Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ Bravia 3 85S30 |
| Brand | Sony |
| Screen Size | 85" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K Ultra HD |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 2ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | Dynamic Contrast Enhancer |
| TV Tuner | Analog And Digital |
| Sound | 20W |
| Remote | Voice Control Remote |
| Operating System | Android |
📖 Overview
Sony Bravia 3 85S30 Review by Bdstall
Chromecast: The television has a built-in Chromecast, which is a media streaming device. It allows users to use their smartphone or computer as a remote control and stream content from popular apps like Netflix, Hulu, and YouTube directly to the Sony Bravia 3 S30.
4K HDR Processor X1: The Sony Bravia 3 S30 contains a processor that uses advanced algorithms to cut noise & boost detail. Also, it works with 4K X-Reality Pro to produce sharp, clear & incredibly vivid images.
Be the first to review
Share your experience with Sony Bravia 3 S30 85" 4K LED Google TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
How would you rate it?