Sony Bravia W800C 43 Inch Full HD NFC 3D LED Android TV
-1%
Price in Bangladesh
৳53,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Sony Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Brand | Sony |
| Screen Size | 43" |
| Panel | Flat |
| Resolution | Full HD 1080p |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 3D |
| Refresh Rate | Motionflow XR 800Hz |
| Contrast | Advanced Contrast Enhancer |
| Brightness | Live Color |
| TV Tuner | DVB-T/T2 |
| Sound | 10W+10W Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse |
| Connectivity | USB, HDMI, Wi-Fi, LAN, RF, MHL |
| Remote | RMT-TX100P |
| Dimension | 962 x 565 x 59 mm |
📖 Overview
Sony Bravia W800C 43 inch LED 3D android TV has full HD resolution 1920 x 1080, ClearAudio+, one-flick entertainment, X-reality pro video processing technology, bass reflex speaker, clear and crisp full range sound, screen mirroring and MHL, HDMI and USB interface, NFC.
Be the first to review
Share your experience with Sony Bravia W800C 43 Inch Full HD NFC 3D LED Android TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★