Sony Bravia X77L 65" UHD 4K Google LED TV
Price in Bangladesh
৳128,000
from 1 seller
The lowest price of Sony Bravia X77L 65" in Bangladesh is ৳128,000 only. Buy Sony Bravia X77L 65" at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 128,000
📋 Sony Bravia X77L 65" Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ Bravia X77L 65" |
| Brand | Sony |
| Screen Size | 65" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 3840 x 2160p (4K) |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 2ms |
| Refresh Rate | Motionflow XR 240 (Native 60Hz) |
| Contrast | Dynamic Contrast Enhancer |
| TV Tuner | Analog & Digital |
| Sound | 10W + 10W |
| Remote | Voice Control Remote |
| Operating System | Android |
📖 Overview
Sony Bravia X77L 65" UHD 4K Google LED TV features an X-Balanced Speaker that delivers powerful bass, despite its slim frame. The narrow bezel enhances your viewing experience by drawing your attention to the screen. Additionally, the remote can control multiple connected devices and offers one-button access to video-on-demand services. With Chromecast Built-In, you can cast movies, shows, photos, and videos from your compatible phone or tablet.
Sony Bravia X77L 65" Review by Bdstall
- Google TV: Google Assistant helps users organize their content in one place to easily stream from devices like Apple's AirPlay 2 technology to allow wireless streaming connections. So, viewers can stream music, videos, photos, podcasts, and games effortlessly.
Be the first to review
Share your experience with Sony Bravia X77L 65" UHD 4K Google LED TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★