Sony HCDSHAKEX10 High-Power Home Audio System with Bluetooth
-40%
The lowest price of Sony HCDSHAKEX10 in Bangladesh is ৳39,900 only. Buy Sony HCDSHAKEX10 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
📋 Sony HCDSHAKEX10 Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Model | ✅ HCDSHAKEX10 |
| Brand | Sony |
| Speaker Usage | Home Theater |
| Speaker Type | Multimedia |
| Total Speaker | 2 : 1 Speaker |
| Total Power | Power Consumption (In Standby): 0.5 W |
| Subwoofer | 7.87" x 1 |
| Audio Input | Bluetooth |
| Remote Control | Yes |
| Microphone | Two microphone inputs |
| Dimension | Main Unit: 17.91" x 6.50" x 12.99" Front Speaker: 12.40" x 19.29" x 15.28" |
| Weight | Main Unit: 5.8lb Front Speaker: 12lb |
📖 Overview
Sony HCDSHAKEX10 Review by Bdstall
Powerful Sound with Deep Bass: This Sony speaker equipped with Sony's Sound Pressure Horn technology that can delivers powerful and deep bass. Also, ensure a rich and fantastic audio experience. Anything you're playing dance hits or soothing melodies, this technology ensures balanced sound reproduction that fills any room.
Versatile Music Playback: This home audio technology gives a variety of playback options. It is built-in CD player and FM radio, that gives you the opportunity to enjoy classic CDs and tune in to your favorite radio stations. Moreover, it features wireless Bluetooth connectivity so you can stream from smartphones and tablets, as well as wired options like USB and AUX inputs gives more facilities.
Party-Ready Karaoke Sessions: This Sony HCDSHAKEX10 is especially designed for bring the party in your life. The LED light display can creates a dynamic atmosphere, complementing the music with its vibrant visuals. Also, this technology includes DJ effects, gives you a opportunity to add creative sound effects for a club-like vibe. With its two microphone inputs you can host karaoke sessions and sing along with friends.
Sleek Design & Energy Efficiency: It is finished with sleek black color, the HCDSHAKEX10 comes with a modern design that seamlessly blends into any room. Its powerful performance and the system is energy-efficient that has a standby power consumption up to 0.5W.
Be the first to review
Share your experience with Sony HCDSHAKEX10 High-Power Home Audio System with Bluetooth and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
How would you rate it?