Xiaomi DDQEJ05WM Single Dynamic Earphone
-11%
Price in Bangladesh
৳750
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Xiaomi DDQEJ05WM Full Specification
| Item | Headphone |
|---|---|
| Model | ✅ DDQEJ05WM |
| Brand | Xiaomi |
| Headphone Type | Earbud |
| Connectivity | Wired |
| Impedance | 32ohms |
| Sensitivity | 100dB |
| Frequency | 20-20000Hz |
| Cable Length | 1.25m |
| Weight | 13gm |
📖 Overview
Xiaomi headphone has 3 button operation for better convenience and handling. Long-press the play / push button to activate the voice assistant. The magnetic suction design simplifies and streamlines the storing process. The close-fitting 90-degree shape fits practically all cellphones, and the minimal cable exposure ensures long-term reliability. Soft, non-slip earplugs that completely suit the control of your ears and provide amazing comfort. The braided cable is anti-winding and soft to the touch. You can easily store it in your pockets or backpack. This earphone is designed to be anti-slip so that you can prevent it from falling off easily even during intense use.
Be the first to review
Share your experience with Xiaomi DDQEJ05WM Single Dynamic Earphone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★