Sony Plus 43'' Voice Control Smart Android Television
Price in Bangladesh
৳19,990
from 1 seller
The lowest price of China in Bangladesh is ৳19,990 only. Buy China at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 19,990
📋 China Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Brand | China |
| Screen Size | 43 Inch Full HD IPS Display |
| Panel | Flat |
| Resolution | 1080 x 1920p, 2K |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 2ms |
| Refresh Rate | 2.1GHz |
| Contrast | High Contrast |
| Brightness | High Dynamic Range |
| TV Tuner | Analog And Digital |
| Sound | 5W + 5W Digital |
| Connectivity | 2 x USB, 2 x HDMI, AV Input, VGA Port, Dish Port, Audio Out Port |
| Remote | Magic Voice Control |
| Operating System | Android |
| Other Features | ARM Cortex-A53 Quad-Core Processor<br> 450 GPU Mali<br> 25W Low Voltage<br> 90% Power-Saving Surge Protector Base<br> Wall Mount Stand |
✨ Key Features
Netflix / Google Play / Toffee / Live Net TV / Amazon / Prime Video / Disney / TikTok
📖 Overview
Sony plus 43-inch television has a frameless design that will enhance the appearance of your room's decor. Android operating system 9.0 is supported by it. It has 1GB of RAM and 8GB of internal storage for fast operation. This television may be used as a PC monitor as well as a CCTV camera monitor because it has HDMI connections for two cameras. This Sony Plus TV can be rotated to a maximum of 178 degrees.
Be the first to review
Share your experience with Sony Plus 43'' Voice Control Smart Android Television and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★