Sony Plus 65" 4K UHD Android Voice Control TV
-26%
Price in Bangladesh
৳52,900
from 1 seller
The lowest price of China in Bangladesh is ৳52,900 only. Buy China at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 26%
৳71,890
৳ 52,900
📋 China Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Brand | China |
| Screen Size | 65" Display |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K, 3840 x 2160 Display Resolution |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 5 ms |
| Refresh Rate | 200Hz |
| Contrast | Mega Contrast |
| Brightness | HDR10 High Dynamic Range |
| TV Tuner | Digital / Analog |
| Sound | 20 Watt Sound Output, Dolby Digital Plus |
| Connectivity | USB / HDMI / Wi-Fi / Bluetooth |
| Remote | Voice Remote Control |
| Operating System | Android |
📖 Overview
Android LED television has 65 inch flat panel screen, 5ms response time, 20 watt audio power sound, stereo speaker, HDMI / USB / VGA / LAN / Wi-Fi connectivity.
Be the first to review
Share your experience with Sony Plus 65" 4K UHD Android Voice Control TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★