Sony Plus 75" Smart Ultra HD Android LED TV
Price in Bangladesh
৳82,990
from 1 seller
The lowest price of Sony plus 75" smart ultra hd android led tv in Bangladesh is ৳82,990 only. Buy Sony plus 75" smart ultra hd android led tv at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 82,990
📋 Television Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Screen Size | 75" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 5ms |
| Refresh Rate | 200Hz |
| TV Tuner | Analog and Digital |
| Sound | 20W Sound Output |
| Connectivity | HDMI ,USB ,VGA, Dish Port ,Audio Port, DVD Out port |
| Remote | Yes |
| Operating System | Android |
📖 Overview
Sony Plus 75" smart LED TV supports Ultra HD video and uses the Android 11 Operating System. This TV has a Wi-Fi function to connect and play Youtube, Netflix, Facebook, and other social media. Also, Play Store/ Aptoide TV Apps can be downloaded and played on TV. Video or Games can be played from mobile phones to TV by screen sharing. This smart television can be used as CC Camera Monitor. Wireless Mouse and Keyboard can be used with Sony Plus TV.
Be the first to review
Share your experience with Sony Plus 75" Smart Ultra HD Android LED TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★