Srihome SH045 2MP Full Color Night Vision PTZ Camera
-6%
Price in Bangladesh
৳2,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Srihome SH045 Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ Srihome SH045 |
| CCTV Type | PTZ |
| Sensor | 1/3 inch, 2MP high-definition color CMOS sensor |
| Lens | 3.92mm Lens |
| Video Resolution | 1080p |
| Signal System | Wi-Fi |
| Day / Night | Yes |
| IR | up to 20m |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP66 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | Input AC: 100~240V, Output DC: 12/500mA |
📖 Overview
The Srihome SH045 is a full-color night Vision and 2MP IP PTZ camera. It has a zoom capability. This camera is designed for surveillance and security purposes. The camera can be remotely controlled to pan left or right, tilt up or down, and zoom in or out to focus on specific areas or objects of interest. The camera might support local storage through an SD card slot and/or cloud storage options to save recorded footage.
Be the first to review
Share your experience with Srihome SH045 2MP Full Color Night Vision PTZ Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★