Xiaomi Mi A Pro 65" Ultra HD Android Google TV
-19%
Price Range in Bangladesh
from
৳75,990
to
৳82,990
across 5 sellers
The lowest price of Xiaomi Mi A Pro 65" in Bangladesh is ৳75,990 only. Buy Xiaomi Mi A Pro 65" at the best price from BDStall. There are currently 5 sellers available. Prices range up to ৳82,990 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 5 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 19%
৳93,990
৳ 75,990
Mirpur, Dhaka
Save 23%
৳99,900
৳ 76,900
Nasirabad, Chittagong
Save 23%
৳99,990
৳ 77,000
📋 Xiaomi Mi A Pro 65" Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ Mi A Pro 65" |
| Brand | Xiaomi |
| Screen Size | 65'' Ultra HD |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 2ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | Yes |
| Brightness | Yes |
| TV Tuner | Digital / Analog |
| Sound | Audio Output 2 × 12W Speaker System Supports Dolby Audio , DTS-X, DTS Virtual:X Sound |
| Connectivity | USB, HDMI ,Optical ,LAN |
| Remote | Voice Control Remote |
| Operating System | Android |
📖 Overview
This Xiaomi Mi A Pro is a smart Android Google TV that comes with an ultra HD display that provides ultra HD-high-resolution image and video quality. It has two powerful 12W speakers that provide high-quality and clear audio performance. It can be connected to various commonly used ports and Bluetooth 5.0 which allows more audio and video entertainment. It has a Bluetooth 360° remote control that can easily control your smart TV.
Be the first to review
Share your experience with Xiaomi Mi A Pro 65" Ultra HD Android Google TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★