Xiaomi Mi P1 32" Smart Android HD TV
-36%
Price in Bangladesh
৳18,990
from 1 seller
The lowest price of Xiaomi 32M6-6AEU in Bangladesh is ৳18,990 only. Buy Xiaomi 32M6-6AEU at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 37%
৳29,990
৳ 18,990
📋 Xiaomi 32M6-6AEU Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ 32M6-6AEU |
| Brand | Xiaomi |
| Screen Size | 32 Inch |
| Panel | Flat |
| Resolution | 1366 x 768p |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 5ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | Dynamic Contrast Enhancer |
| Brightness | Live Color Technology |
| TV Tuner | Digital / Analog |
| Sound | 5W + 5W Power Output, Dolby Digital, Dolby Digital Plus |
| Connectivity | 2 x USB2.0, 3 x HDMI, Wi-Fi, Ethernet LAN, Wi-Fi 2.4GHz/5GHz, AV |
| Remote | Voice Control Remote |
| Operating System | Android |
| Dimension | 733 x 180 x 479mm Dimensions Including Base |
| Other Features | CA53 x 4, up to 1.2GHz CPU<br> MSD6683 Processor<br> Mali 470 MP3 GPU<br> 8GB Storage<br> 1.5GB RAM |
📖 Overview
The Xiaomi Mi P1 has a three-way bezel-free design TV with a superior screen-to-body ratio and 178-degree viewing angles that will provide you with a magnificent viewing experience. You can operate this TV from any angle with Bluetooth remote and voice search, and you can easily access Netflix and Prime using a dedicated remote control shortcut key. This TV has two stereo speakers that give a 5-watt power output that will give a rich, clear, and multi-level audio experience.
Be the first to review
Share your experience with Xiaomi Mi P1 32" Smart Android HD TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★