Xiaomi Mi Q1 75" QLED TV
-28%
Price in Bangladesh
৳136,020
from 1 seller
The lowest price of Xiaomi Mi Q1 L75M6-ESG in Bangladesh is ৳136,020 only. Buy Xiaomi Mi Q1 L75M6-ESG at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Badda, Dhaka
Save 28%
৳190,021
৳ 136,020
📋 Xiaomi Mi Q1 L75M6-ESG Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ Mi Q1 L75M6-ESG |
| Brand | Xiaomi |
| Screen Size | 75" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K, 3840 x 2160p |
| Technology | QLED Panel |
| 3D Technology | 2D |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Contrast | 10000:1 Contrast Ratio |
| Brightness | 1000 Nits Peak Brightness; 500 Nits Minimum Brightness |
| Sound | 30W (2 x 15W) Stereo Speakers |
| Connectivity | Bluetooth 5.0 / HDMI 2.0 x 2 / USB 2.0 x 2 / LAN / Ethernet / 3.5mm Headphone Jack |
| Remote | Standard Remote |
| Operating System | Android |
| Dimension | 1673.5 x 368.9 x 1029.9mm Including Base |
📖 Overview
This Xiaomi Mi Q1 TV's three-sided borderless nature complements the huge ultra-clear 75" screen, and 120Hz display with MEMC support, QLED display achieves a broader color gamut by using nano-sized Quantum Dot material and displays images that are lighter, more vivid, and true-to-life, premium stereo speakers, supports Dolby Audio and DTS-HD, Android TV 10, Hands-free Google Assistant, PNG / GIF / JPG / Bmp, and Tif are all supported image formats.
Be the first to review
Share your experience with Xiaomi Mi Q1 75" QLED TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★