Mirpur, Dhaka
Save 18%
৳28,000
৳ 22,999
The lowest price of Asus VivoBook 15 X515EA in Bangladesh is ৳22,999 only. Buy Asus VivoBook 15 X515EA at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
| Item | Laptop |
|---|---|
| Model | ✅ VivoBook 15 X515EA |
| Brand | Asus |
| Condition | Intact |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-1115G4 11th Generation |
| Processor Speed | 3.00GHz, Up To 4.10 GHz / 6M Cache |
| Screen Size | 15.6" FHD (1920 x 1080p) 16:9, Anti-glare display / LED Backlit / 200nits / NTSC: 45% / Screen-to-body ratio: 83 % Display |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB NVMe SSD |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel Core i3-1115G4 Processor |
| Audio/Speaker | SonicMaster Audio by ICEpower / Built-in speaker / Built-in microphone with Cortana support |
| Networking | Wi-Fi 5 802.11ac / Bluetooth V4.1 |
| Webcam | VGA Camera |
| Card Reader | Micro SD Card Reader |
| Battery | 37WHrs / 2S1P / 2-Cell Li-ion |
| Software | Default OS |
| Extra Slot | RAM Slot |
| Dimensions (W x D x H) | 36.02 x 23.49 x 1.99 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.80Kg |
| Series | Asus Vivobook |
bbjj
You need to be logged in to set a price alert.
Your account has no email address. Please add one in your profile to receive price alerts.
We'll email you when any seller's price drops to or below your target.
We'll email you when the price drops to or below.
Pick 1 product to compare side-by-side with Asus VivoBook 15 X515EA.
No location data available for this page.