D18 Wi-Fi FPV Mini Drone
Price in Bangladesh
৳5,500
from 1 seller
The lowest price of D18 wi-fi fpv mini drone in Bangladesh is ৳5,500 only. Buy D18 wi-fi fpv mini drone at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Robin Mart
Malibagh, Dhaka
৳ 5,500
📋 Drone Full Specification
| Item | Drone |
|---|---|
| Camera | 4K |
| Flight Time | 15 Minute |
| Charging Time | 70 Minutes |
| Battery | 3.7V 650mAh Lithium Battery |
| Top Speed | Up to 200 miters |
| Drone Movement | Left, Right, Forward, Backward |
| Control Distance | 300 meters |
| Low Battery Signal | Up to 30% |
| Waterproof | No |
| Remote Control | Yes |
| Auto Return Button | One Key Takeoff or Landing |
| Sensors | G-Sensor |
| Light | Yes |
| Drone Size | Fold Size is 120 x 75 x 46mm & Unfold Size is 250 x 190 x 45mm |
| Drone Weight | 400gm |
| Included in Box | 1 x D18 foldable RC drone<br>4 x propeller protector <br>2 set spare propeller <br>1 x USB charger<br>1 x user manual<br> 1 x Screwdriver<br> |
📖 Overview
D18 4K mini drone has a 4k resolution camera to capture and record photos and videos. The D18 drone features altitude hold mode, which is perfect for beginners. This drone can fly for up to 15 minutes on a full charge. It also has foldable, sideward flight, turns left/right, up/down, forward/backward, 3D flip, WiFi FPV, and headless mode.
Be the first to review
Share your experience with D18 Wi-Fi FPV Mini Drone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★