D30 GPS 4K Dual Camera Drone
Price Range in Bangladesh
from
৳13,999
to
৳20,000
across 2 sellers
The lowest price of D30 in Bangladesh is ৳13,999 only. Buy D30 at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳20,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Mirpur Store
Mirpur, Dhaka
৳ 13,999
Robin Mart
Malibagh, Dhaka
Save 5%
৳21,000
৳ 20,000
📋 D30 Full Specification
| Item | Drone |
|---|---|
| Model | ✅ D30 |
| Camera | 4K |
| Real-time Video Transmitter | Yes |
| Flight Time | 28 Min |
| Battery | 7.6V, 4 x AA Dual Battery |
| Control Distance | 70-75 Feet |
| Remote Control | Yes |
| Drone Size | 25 x 22 x 5 cm |
📖 Overview
This D30 GPS 4K Dual Camera Drone is equipped with a 4K camera which is especially designed for both beginners and enthusiasts interested in aerial photography and videography. It has a powerful Brushless Motor and a powerful 3.7V 1600mAh dual modular battery that can give a long flight time up to 28 minutes. It has a compact design that allows a easy transport and makes it a perfect choice for on-the-go use.
Be the first to review
Share your experience with D30 GPS 4K Dual Camera Drone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★