Dahua Imou IPC-T22AP 2MP Wi-Fi Two-Way Audio Camera
Price in Bangladesh
৳2,700
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dahua Imou IPC-T22AP Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ Imou IPC-T22AP |
| Brand | Dahua |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 2MP 1/2.8" CMOS |
| Lens | 2.8 / 3.6 / 6 mm |
| Video Resolution | 1080p |
| Signal System | Wi-Fi |
| Day / Night | Yes |
| IR | 30 meter |
| Connectivity | IP Camera |
| CCTV Housing | Dome |
| Power Supply | PoE |
| Other Features | Power Consumption: <3.6W |
📖 Overview
Dahua Imou IPC-T22AP Wi-Fi two-way audio camera comes with 2MP 1/2.8" CMOS sensor that is able to capture FHD resolution video. It contains an integrated speaker and microphone that enable two-way audio conversation with everyone who is in front of the camera. This IP camera also has human detection sensor, which sends an alarm message to the user immediately when it identifies an unwelcome individual.
Be the first to review
Share your experience with Dahua Imou IPC-T22AP 2MP Wi-Fi Two-Way Audio Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★