AKG Super Bass Headphone with Pouch
-2%
Price in Bangladesh
৳3,891
from 1 seller
The lowest price of Akg super bass headphone with pouch in Bangladesh is ৳3,891 only. Buy Akg super bass headphone with pouch at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Dhali Shop 1
Rampura, Dhaka
Save 2%
৳3,990
৳ 3,891
📋 Headphone Full Specification
| Item | Headphone |
|---|---|
| Headphone Type | Earbud |
| Connectivity | Wired |
| Impedance | 32 Ohms |
| Sensitivity | 116+-3dB(at 1KHZ 0.5ms) |
| Frequency | 20-20,000Hz |
| Driver Unit | 20mm |
| Cable Length | 135cm |
📖 Overview
This Samsung AKG in-ear earphone has a molded shape, a gold-plated plug, a tangle-free design, a 20-20 kHz frequency response, a 3-button control, and a fabric cable. It also comes with a 135cm wire length and all 3.5-inch interfaces of an intelligent mobile phone.
Be the first to review
Share your experience with AKG Super Bass Headphone with Pouch and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★