Dahua IPC-HDW1239T1P-LED 2MP Lite Full-Color IP Camera
Price in Bangladesh
৳3,850
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dahua IPC-HDW1239T1P-LED Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ IPC-HDW1239T1P-LED |
| Brand | Dahua |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 2MP 1/2.8" CMOS |
| White Balance | Auto / Natural / Street Lamp / Outdoor / Manual |
| Lens | 2.8 mm; 3.6 mm |
| Video Resolution | 1920 x 1080p |
| Signal System | LAN |
| Day / Night | Color & B/W |
| IR | Up to 15 meter |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Dome |
| Power Supply | 12 VDC/PoE |
| Other Features | Power Consumption: Max 5.3W |
📖 Overview
Dahua IPC-HDW1239T1P-LED lite full-color fixed-focal eyeball network camera has a 2MP camera that is capable of recording video in 0.005 lux of extremely low light. Additionally, it features 3D DNR technology, which produces clear and sharp video. This CCTV camera offers a wide range of alternatives for use in different places, as well as a number of technologies like Full-color and Starlight.
Be the first to review
Share your experience with Dahua IPC-HDW1239T1P-LED 2MP Lite Full-Color IP Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★