Deli 9915 10-Sheet Capacity 2m/min Cross Cut Paper Shredder
Price Range in Bangladesh
from
৳19,000
to
৳19,500
across 2 sellers
The lowest price of Deli 9915 10-sheet capacity 2m/min cross cut paper shredder in Bangladesh is ৳19,000 only. Buy Deli 9915 10-sheet capacity 2m/min cross cut paper shredder at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳19,500 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Purana Paltan, Dhaka
৳ 19,000
Purana Paltan, Dhaka
৳ 19,500
📋 Paper Shredder Full Specification
| Item | Paper Shredder |
|---|---|
| Bin Type | Paper Shredder |
| Bin Capacity | 21-Liter |
| Throat Width | 3 x 15mm |
| Shred Capacity | 10 Sheet / 70gsm |
| Shred Speed | 2meter/min |
| Shred Item | Paper, Credit card, CD |
| Cut Type | Cross |
| Maximum Run Time | 10 minutes |
| Machine Noise Level | 55dB |
| Voltage | AC220/50Hz |
| Dimension | 370 x 235 x 545 cm |
📖 Overview
Deli 9915 cross-cut paper shredder has 10 sheets shredding capacity with a 21L dust bin capacity, power supply AC220/50Hz, shredding speed 2m/min, paper entrance width 230 mm, machine size 370 x 235 x 545 cm, credit card, CD shedding, 10Kg weight.
Be the first to review
Share your experience with Deli 9915 10-Sheet Capacity 2m/min Cross Cut Paper Shredder and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★