GDL Classic Dual SIM Phone
-11%
Price in Bangladesh
৳1,150
from 1 seller
The lowest price of GDL Classic in Bangladesh is ৳1,150 only. Buy GDL Classic at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Al-Amin Telecom Plus
Rampura, Dhaka
Save 12%
৳1,300
৳ 1,150
📋 GDL Classic Full Specification
| Item | Mobile Phone |
|---|---|
| Model | ✅ GDL Classic |
| Mobile Type | Button |
| GSM/CDMA | GSM |
| Network | 2G |
| SIM | Dual |
| Display | 1.77" |
| Sound | Loudspeaker |
| External Memory | Up to 32GB |
| FM Radio | FM radio |
| Battery Capacity | 1000mAh |
| Battery Type | Removable |
📖 Overview
This GDL Classic is a dual-SIM button Phone. This phone is designed with a 1000mAh battery that can last for a long time on a single charge. Moreover, it has some amazing features, such asthe Mediatek Chipset, Stylish design, LED Torch, Blacklist, Auto Call Record, 1000 Contact, Bluetooth, 1000 mAh Big Battery, and 1.77-inch Big display.
Be the first to review
Share your experience with GDL Classic Dual SIM Phone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★