GDL G603 Dual-SIM Feature Phone
-16%
Price in Bangladesh
৳1,320
from 1 seller
The lowest price of Gdl g603 dual-sim feature phone in Bangladesh is ৳1,320 only. Buy Gdl g603 dual-sim feature phone at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Al-Amin Telecom Plus
Rampura, Dhaka
Save 17%
৳1,590
৳ 1,320
📋 Mobile Phone Full Specification
| Item | Mobile Phone |
|---|---|
| Mobile Type | Button |
| GSM/CDMA | GSM 900/1800/850/1900MHz |
| SIM | Dual SIM |
| Display | 2.4" QVGA |
| Sound | Loudspeaker |
| RAM | 32MB + 32MB |
| External Memory | Up to 32GB |
| Bluetooth | Yes |
| Camera | VGA |
| FM Radio | Wireless FM with Recording |
| Battery Capacity | 1200mAh |
| Battery Type | Removable |
📖 Overview
This GDL G603 is a dual SIM feature phone that comes with a Mediatek chip, GSM 900/1800/850/1900MHz bands, a 2.4" QVGA display, 32Mb+32Mb memory, a 1200mAh battery, Type-C charging, Bluetooth, 1000 contacts, 32GB memory card, wireless FM recording, auto call record, blacklist, whitelist, etc.
Be the first to review
Share your experience with GDL G603 Dual-SIM Feature Phone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★