Lenevo ThinkPad A485 Ryzen Pro 5 2500U
-9%
Price in Bangladesh
৳23,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Ryzen Pro 5 2500U |
| Processor Speed | Up to 3.6 GHz |
| Screen Size | 14-Inch FHD with 1920 x 1080p |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 256GB NVMe SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics |
| Audio/Speaker | Speakers, Microphone |
| Networking | Wi-Fi, LAN 10/100/1000 Mbps |
| Webcam | HD |
| Card Reader | 1 x SD card reader |
| Battery | 1-2 Hours |
| Keyboard | Keyboards with random layouts, Keyboard Touchpad |
| Dimensions (W x D x H) | 12.11 x 8.26 x 0.69" |
| Product Weight (Kg) | 1.85 kg |
| Series | Others |
📖 Overview
This Lenevo ThinkPad A485 laptop arrives with an AMD Ryzen Ryzen Pro 5 2500U powerful processor known for professional-grade productivity. It has a maximum speed of 3.6 GHz. The laptop also includes 14-inch FHD display, 8GB RAM, 256GB NVMe SSD, Intel HD Graphics, Speakers, Microphone, Keyboards with random layouts, etc.
Be the first to review
Share your experience with Lenevo ThinkPad A485 Ryzen Pro 5 2500U and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★