GEEOO BL-150 Magnetic 25H Talktime Neckband
-24%
Price in Bangladesh
৳699
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 GEEOO BL-150 Full Specification
| Item | Headphone |
|---|---|
| Model | ✅ GEEOO BL-150 |
| Headphone Type | Neckband |
| Connectivity | Bluetooth |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Bluetooth Distance | 12 meter |
| Frequency | 20-20000Hz |
| Driver Unit | 10mm |
| Battery Capacity | 200mAh |
| Talk Time | 25 hour |
| Audio Play Time | 22 hour |
| Charging Time | 1.3 hour |
| Standby Time | 2000 hour |
| Others | Rated Power: 20mW |
📖 Overview
This Geeoo BL-150 magnetic Bluetooth neckband comes with magnetic earbuds that allow them to connect magnetically. The BL-150 can be paired with a smartphone or device, and it automatically powers on and connects to the device in 3 seconds. It offers features like effortless on/off, extended playtime, crystal clear calls, hands-free calling, and water resistance. The BL-150 also offers 25 hours of playtime on a single charge.
Be the first to review
Share your experience with GEEOO BL-150 Magnetic 25H Talktime Neckband and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★